Jdi na obsah Jdi na menu

Fortuna liga 2018/19

ep1-v-lb.jpg

Z iniciativy a nápadu Jirky Drhy (Zorrz) vznikl nápad uspořádat po vzoru UEFA, zkušebně první verze Evropských pohárů. Vypracoval propozice pro 80 nejlepších koučů, nejen ze žebříčku Ligy bláznů a šlo se na to.

Nebyla to přesná kopie dle UEFA, hráli se pouze dvě soutěže Liga mistrů a Evropská liga. Nově začal zajímavý soutěžní formát formou kvalifikace a následných duelů, který připravil první konfrontace a sílu jednotlivých týmů napříč různými ligami. 

pravidla_ep.jpg


KVALIFIKACE: v 16. a 17. kole se hrála kvalifikace na součet bodů, dle vypsaných pravidel o postupy do základních skupin.

1_kont_kvallm_el.jpg


ZÁKLADNÍ SKUPINY: celkem ve 20 soutěžních skupinách hrály již vzájemné duely, každý s každým 2x. Poté, dle umístění ve skupinách se postupovalo do vyřazovacího pavouka play-off.

2_kont_zslm.jpg

2_kont_zsel1.jpg

2_kont_zsel2.jpgPLAY-OFF: v pavouku se hrálo o postupy na jeden vítězný zápas až před vysněné brány finále. 

3a_pav_ctrvrdfinale_lm_el_2021.jpg


FINÁLE: 

- Ve finále Ligy mistrů se utkali Rakitič - Los Plembos (34:63).

- Ve finále Evropské ligy se střetli Kohinho10 - Frydek (70:68). 

5b_finale_lm_el_2021.jpg

- Vítězem Ligy mistrů se stal tým ze 4. Ligy bláznů >> KOHINHO10, koučovaný Davidem Kohákem.

- Vítězem Evropské ligy se stal tým z 5. Ligy bláznů >>LOS PLEMBOS, koučovaný Petrem Lebedou.

(pirates)

 

VI. ročník LIGY BLÁZNŮ, druhý na SAZKA FANTASY

titulka-na-web-lb.jpg

6. ročník LIGY BLÁZNŮ, sezóna 2018/19 se hrála podruhé pod patronací SAZKA FANTASY. Pro tuto sezónu se titulárním sponzorem nejvyšší české fotbalové ligy stala sázková společnost Fortuna. Nově se hraje liga zcela novým systém a po základní části se hraje ještě nadstavbová část. Fotbalová liga měla celkem 35 soutěžních kol a po roční pauze vybojovala Slavia Praha devatenáctý mistrovský titul.Na Sazka Fantasy proběhly celkem hladce proběhly přesuny postupujících a sestupujících týmů. Především díky chatu „Diskuze“ na Sazka Fantasy ale i díky početné skupině členů na facebooku, ve skupině Fantasy Liga bláznů. 
- Jednotlivé Ligy bláznů jsou letos nově rozšířeny z dvaceti na maximální počet třiceti účastníků. 
- Zájem o účast v Lize bláznů stoupl a k čtyřem stávajícím soutěžím z loňské sezóny, přibyla pátá a šestá liga. Rodina Ligy bláznů se rozrostla a v této sezoně se přehoupl počet přes 100 hráčů, v soutěžích je evidováno rekordních 149 koučů a jejich týmů.


- V týmové soutěži Ligy bláznů vybojoval titul mistra tým HEVY se 78 body, koučovaný Tomášem Peterkou. O druhém místu rozhodovalo celkové skóre podobně jako v loňské sezóně, neb na druhém a třetím místě byla shoda 75 bodů. Druhý v tabulce se díky tomuto pravidlu umístil tým ZORZZ koučovaný Jiřím Drhou. S třetím místem se musel spokojit tým DCNESSIE, koučovaný Marianem Zlobišákem.

tabulka-1-liga.jpg


KONEČNÉ TABULKY všech soutěží LIGY BLÁZNŮ (podrobně se všemi detaily a jmény hráčů najdete jednotlivé ligy >> ZDE).

konecne-tabulky-2018-19.jpg


- Nejlepším koučem Ligy bláznů se stává opět druholigový kouč. Tentokráte je to Vendol Sojčák s průměrem 55,6/kolo. Druhé místo mezi kouči vybojoval Jiřím Drha s průměrem 54/kolo a třetí v pořadí se umístil s průměrem 53,7/kolo loňský vítěz Jiří Malý.

zebricek-koucu-1cast.jpg


 

- KONEČNÉ TABULKY všech ligových soutěží, včetně kompletního ŽEBŘÍČKU koučů do 149. místa ve větším rozlišení naleznete >> ZDE.

- Pro zpestření zábavy byla paralelně s českou ligou vytvořena na Sazka Fantasy samostatně anglická liga pro hráče "PREMIER LEAGUE".

(pirates)

 
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář